Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza devamlı giriş fail ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde konum meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram temassı istediği sinein şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir erkek şifrenizi çörtmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişsağlıklı farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Kesinlikle Art Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen eşhas sinein ne efsus ki çok şu denli seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok şu denli takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek aslında diğer kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve elden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz değhizmettiğinde yahut kullanıcı adınız değhizmettiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazı “değhizmetikliği gelişememiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini değhizmettirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir