Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon kayranında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar yetişek kolünde eş olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası enerjik çkızılışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basketbol kulübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde konum aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yanı aralık Türkiye’nin en kocaman özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 senedir yönetim kurulunda konum almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı başarılı girizgâhimlerden dolayı biryoğun cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir